Hírek

Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem Műszaki Kara és a magyar tulajdonú ACPM IT Tanácsadó Zrt. A szerződés jóvoltából a kar mérnök hallgatói naprakész, a gyakorlatban is használt kiberbiztonsági információkhoz juthatnak, ezáltal jobbá válnak a diploma megszerzése után az elhelyezkedési esélyeik.

A Debreceni Egyetem három fiatal kutatója kapta meg a Magyar Tudományos Akadémia Akadémiai Ifjúsági Díját. A Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar két szakembere, valamint a Természettudományi és Technológiai Kar fiatal tudósa Kollár László Pétertől, a Magyar Tudományos Akadémia főtitkárától vehette át az elismerést Budapesten.

A mesterséges intelligencia felhasználási lehetőségeivel, a tudományos munkában, az oktatásban, a szakmai munkában megjelenő szerepével is ismerkedhettek a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár által szervezett MI a valóság elnevezésű ismeretterjesztő workshop-sorozaton a DE több szervezeti egységének szakemberei.

Új tanulmányt készített a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár részvételével a data stewardok, vagyis az adatgazdász szakemberek képzésfejlesztésén dolgozó nemzetközi munkacsoport. A szakma kompetenciáinak vizsgálata alapján összeállított anyag lehetőséget adhat egy data steward képzési terv kidolgozásához.

A Debreceni Egyetemen járt és a bangladesi hallgatók számának növelési lehetőségeiről egyeztetett a Bangladesi Népi Köztársaság bécsi nagykövetségének és állandó képviseletének delegációja. A diplomaták a Műszaki Karra is ellátogattak.

Legfrissebb kutatási eredményeit mutatta be a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karának és Gyógyszerésztudományi Karának egy-egy tehetséges PhD-hallgatója az intézmény professzorai előtt. A DE-t fenntartó alapítvány által indított Professzori Teaház idei első rendezvényén Kossa György kuratóriumi elnök kiemelte, hogy a Debreceni Egyetem már a legjobb Közép-Európai Egyetemek közé tartozik.

Hogyan kapcsolódik egymáshoz a történelem, a nukleáris kémia és a filmművészet? Kiderül a Science Café soron következő eseményén, amikor Benedek Máté, a Debreceni Egyetem Kémiai Tudományok Doktori Iskola PhD-hallgatója tart tudományos előadást, több aspektusból is elemezve az Oppenheimer című filmet.

Negyvennyolc hallgató vehette át diplomáját a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar (TTK) pénteki oklevélátadó ünnepségén. A Főépület Aulájában tartott ceremónián elismerték több dolgozó kiemelkedő teljesítményét, valamint a kar Kiváló Fiatal Oktatóját is díjazták, illetve a TTK Emlékérme kitüntetést szintén kiosztották.

Huszonegy országból érkezett kilencvenhárom diákot fogadott a Debreceni Egyetem Nemzetközi Irodája és az intézmény Hallgatói Önkormányzatának Külügyi Bizottsága szerdán. A hagyományos Welcome Dinner keretében a tavaszi szemeszterre érkezett külföldi hallgatók néptáncosok és a Szeredás együttes révén ízelítőt kaphattak a magyar folklórból és közös tánccal zárták a programot.

Idén már tizedik évadával folytatja ismeretterjesztő előadás-sorozatát a Debreceni Egyetem (DE) Tudományos Igazgatósága. A kéthetente jelentkező Science Café szokatlan környezetben népszerűsíti közérthető, olykor játékos formában az intézmény legfrissebb, legérdekesebb tudományos eredményeit.